Marina Solna Kołobrzeg / NewsJarmark rękodzieła w Porcie Jachtowym

27-07-2020

XLI regaty "O Srebrny Dzwon"

27-07-2020

Już po raz 41 Jacht Klub Morski Joseph Conrad zorganizował “Regaty o Srebrny Dzwon”. Zawody rozpoczęły się o godz. 11. Pogoda do żeglowania była wymarzona. Udział w regatach wzięło 11 jednostek. Podsumowanie całości odbyło się w Porcie Jachtowym po godzinie 16.00.

RAJD “ROWEREM PO ZDROWIE”

17-07-2020

Rajd “Rowerem po zdrowie” za nami.

Podczas wydarzenia, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu blisko 50 uczestników pokonało dystans 20 kilometrów.

Na koniec rozdano drobne upominki, a także była możliwość spotkania się z medalistami olimpijskimi: Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim.

Stacja paliw w Marinie Solnej

16-07-2020

W związku z rezygnacją dzierżawcy informujemy, że stacja paliw w marinie jest nieczynna.

VI Zlot Zimnowojenny

16-07-2020

W miniony weekend w Porcie Jachtowym odbył się VI Zlot Zimnowojenny, który po trzech latach przerwy powrócił do Kołobrzegu. To pierwsze tego typu wydarzenie po przerwie spowodowanej pandemią. Zlot cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zorganizowanie tego wydarzenia wiązało się z pokonaniem wielu barier i pokonaniem wielu formalności, ale się udało. Na Zlocie można było całkowicie poznać historię Zimnej Wojny od jej początków w 1945 roku aż do upadku Związku Radzieckiego.

W Zlocie wzięło udział blisko 30 zabytkowych wozów militarnych, w tym transportery opancerzone, artyleria czy potężne, terenowe ciężarówki. Ze względów bezpieczeństwa zlotowisko podzielone zostało na dwie, zamknięte strefy: rekonstrukcyjną oraz edukacyjną. W każdej jednorazowo mogło przebywać nie więcej niż 150 osób. Opracowany przez muzeum szczegółowy plan zabezpieczenia otrzymał pozytywną rekomendację Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Świnoujściu.